Гепатит А
3 листопада 2023

Гепатит А

У зв’язку з збільшенням кількості госпіталізованих у Вінницькій області з підтвердженим діагонозом гепатит А корпоративний лікар Мельник Геннадій Григорович розробив рекомендації для працівників філії “МХП Логістика” (агрохолдинг “МХП”), які будуть в нагоді кожному. Адже попереджений – значить озброєний.

 

Що відомом про гепатит А?

Гепатит А – це гостра інфекційно-вірусна хвороба, що вражає  паренхіму печінки. Причиною захворювання є інфікування вірусом гепатиту А. Ця хвороба поширена в усьому світі, спостерігаються як поодинокі випадки, так і епідемії, які мають тенденцію циклічності. За даними ВООЗ від гепатиту А щороку в світі помирає 6-7 тисяч осіб, кожного року захворювання діагностують у 1,4 мільйона людей. 

 

Передача вірусу

Шлях інфікування від хворої людини в 98% випадків – фекально-оральний. А саме через 

  • недотримання особистої гігієни, 
  • вживання води та продуктів харчування, які інфіковані виділеннями хворих на  гепатит А,
  • деякі види сексульних стосунків. 

Інкубаційний період (уявного благополуччя) триває від 7 до 45  днів. Тому в цей період потрібно слідкувати за зміною загального стану.

 

Симптоми та лікування 

Корпоративний лікар Мельник Геннадій Григорович розказав про перші прояви хвороби: 

“Інфіковані скаржаться на ознаки застуди, підвищення  температури, що супроводжується сильною слабкістю, апатією, болем в животі переважно зправа, втратою апетиту, нудотою, діареєю, зміною кольору сечі (потемніння до кольору “темного пива”). Першими жовтіють склери очей”.

Якщо ви відчуваєте перелічені симптоми, Геннадій Григорович радить звернутися до сімейного лікаря, який призначить лікування відповідно до стану перебігу хвороби.

Для профілактики інфікування гепатиту А існує безпечна та ефективна вакцина, яку можна придбати в аптеках. Вона є рекомендованою (не включена до Національного календаря щеплень). 

 

Як попередити захворювання на гепатит А?

Випадки гепатиту А постійно реєструється на території України. Найчастішою причиною є порушення санітарно-гігієнічних норм, то введіть гарною звичкою є: 

Лікар “МХП” радить слідкувати за особистою гігієною:

  • мити руки після відвідування громадських місць, перед вживання їжі та після користування телефоном,
  • протирати вологими антибактеріальними серветками телефон, клавіатуру та комп’ютерну мишку; 
  • мити овочі та фрукти перед вживанням, бажано обдавати їх кип’ятком;
  • кип’ятити небутильовану воду для пиття. Вірус може жити тривалий час у воді — аж до 10 місяців, але після кип’ятіння він легко руйнується протягом 5 хвилин.

Отримати щеплення проти гепатиту А працівникам, які працюють в закладах громадського харчування, на підприємствах харчової промисловості, водоочисних та каналізаційних спорудах.

 

Для довідки:

Чому гепатит А називають “боткіна”, а в народі “жовтуха”?

Захворювання названо на честь російського лікаря Сергія Боткіна, який вивчав цю хворобу в 19 столітті. Він вніс важливий внесок у розуміння та класифікацію гепатиту А, і його ім’я стало пов’язаним із цією інфекцією. Назва хвороба “Боткіна”  використовувалась виключно в СРСР. 

Назва “жовтуха” пов’язана з тим, що перебіг хвороби характеризується жовтяницею (першими жовтіють склери очей), та загальним нездужанням.

Related news

5 серпня 2024

  Рішення про надання ТОВАРИСТВУ З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “СТРАХОВА КОМПАНІЯ “ВАРТО” дозволу на вихід з ринку шляхом виконання страхового портфеля та погодження плану виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля

ОГОЛОШЕННЯ
21 березня 2024
ОГОЛОШЕННЯ

За результатами проведеного 11 березня 2024 року конкурсу комерційних пропозицій на надання аудиторських послуг, найбільш вигідна пропозиція надійшла від аудиторської фірми ТОВ «АФ Аудитор-Консультант-Юрист», яка і була обрана для здійснення обов’язкового аудиту фінансової звітності ТДВ «СК «ВАРТО» за 2023 рік.

en_USEN