Як захистити шлунок: поради щодо зміцнення шлунково-кишкового тракту.
30 березень 2021

Як захистити шлунок: поради щодо зміцнення шлунково-кишкового тракту.

Шлунок – один з найважливіших внутрішніх органів, від його здоров’я залежить не тільки травлення, але і загальний стан організму, наш настрій та продуктивність.
Ми підготували кілька порад, які допоможуть Вам уникнути розвитку хвороб шлунка і зберегти здоров’я:
  1. Крок №1 ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ! Наш шлунок всередині вистелений слизовою оболонкою. Це перший рубіж оборони проти бактерій. Однак гострі спеції, оцет, дуже гаряча або холодна їжа, копченості, жир, кава, алкоголь і газовані напої подразнюють слизову і порушують її цілісність. Це мікроскопічні порушення, проте їх досить для того, щоб бактерії проникли в слизову оболонку і почали її руйнувати. Тому важливо обмежити себе у вживанні даних продуктів.
  2. Крок №2. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Для захисту шлунка необхідно дотримуватися здорового способу життя, як мінімум кинути палити і відмовитися від вживання алкоголю. Нікотин підсилює секрецію шлункового соку . А алкоголь має виражену подразнюючу дію на слизову оболонку та гальмує травлення. ❗Регулярне вживання даних речовин призводить до важких хвороб шлунково – кишкового тракту.
  3. Крок №3. НЕ ЗЛОВЖИВАЙТЕ ЛІКАМИ. Деякі препарати можуть істотно подразнювати слизову оболонку шлунка, особливо якщо приймати їх занадто часто.Найпоширеніший тип препаратів, що дратують шлунок, – нестероїдні протизапальні засоби на основі ацетилсаліцилової кислоти. Ці ліки часто приймають без консультації з лікарем при найменших проявах застуди, головних, м’язових та інших болях. Вони ефективні, але можуть викликати роздратування і запалення слизової.
  4. Крок №4. РЕГУЛЯРНО ВІДВІДУЙТЕ ЛІКАРЯ І ЗДАВАЙТЕ АНАЛІЗИ. Навіть якщо Ви прекрасно себе почуваєте, не варто нехтувати візитами до лікаря. Проходити обстеження у гастроентеролога потрібно як мінімум раз в два-три роки, якщо вас ніщо не турбує, і раз на рік, якщо є будь-які скарги.
 Дотримуйтесь цих простих рекомендацій і будьте здорові!

Схожі новини

Коли та як варто повернутися до занять спортом?
10 травень 2021
Коли та як варто повернутися до занять спортом?

#covid_19 підступно вражає та змінює роботу систем організму. Слід бути обачним щодо рівня навантаження, стресу та звичок. Коронавірус значно ослаблює організм, навіть у тих, хто переніс його легко. Вчені Королівського шпиталю Бромптона наголошують на тривалому відпочинку після зараження. Однак, просто лежати на дивані не варіант! Необхідно частіше рухатися, але з мінімальним навантаженням, щоб зменшити ризик утворення […]

Як харчуватися за святковим столом на Великдень?
30 квітень 2021
Як харчуватися за святковим столом на Великдень?

Ми підібрали для Вас поради дієтологів, які допоможуть вам залишатися у формі навіть у святкові дні: 1.Почніть з овочів. Дієтологи пояснюють, що вони мають низьку енергетичну щільність. Це дозволить зменшити відчуття голоду, що захистить Вас від переїдання. Крім того, клітковина поліпшить травлення їжі. 2.Контролюйте кількість білкових і жирних продуктів. Адже жирна їжа, надмірна кількість пасок […]

ukUK